Polscy aktorzy, którym udało się za granicą

5:54 AM

Kochani! Po przerwie, która była bardzo pracowita, a efekty zobaczycie niebawem, przychodzę z dość ciekawym tematem. Dzisiaj przedstawię Wam kilku aktorów, którzy wyjeżdżając za granicę, załapali się na ciekawą produkcję filmową czy też serialową.

Kino, to jest właśnie to. Każda aktorka, czy aktor przechodząc przez swoją karierę, chciałby zatrzymać się dopiero w wielkim Hollywood. Komu się udało?

Większość mediów za przykład osoby, która osiągnęła dość dużo na zagranicznym rynku filmowym, uważa Alicję Bachledę-Curuś. Polka, która po debiucie u  Andrzeja Wajdy, postanowiła wyjechać na zachód i tam robić karierę. Na początku można było spotkać ją w produkcjach przeznaczonych dla młodszej publiki- nastolatków. Największym sukcesem polskiej aktorki jest film "W poszukiwaniu świętego Graala. 


Cofnijmy się troszkę w czasie do Elżbiety Czyżewskiej, która troszkę przez przypadek trafiła w sam środek amerykańskiego snu! Polka robiąca karierę w kraju, grająca w teatrze dramatycznym. Wszystko dzięki mężowi Davidzie Halberstamowi który to pod wpływem władz komunistycznych musiał opuścić Polskę. Elżbieta do dziś nazywana jest "Polską Marilyn Monroe", a możecie zobaczyć ją w takich filmach jak: Exiles in New YorkGłodne duchy  (ostatnia największa produkcja). 

Aktorkę Izę Miko spora grupa widzów kojarzy z filmu "Kochaj i tańcz", czy też "W rytmie hip-hopu". To właśnie przez taniec 36-latka będąc jeszcze dzieckiem wyjechała do Ameryki, niestety przez dość poważną kontuzję wróciła i więcej czasu poświęcała na aktorstwo. Najbardziej polecam film "Wygrane marzenia", gdzie Izabella wciela się w postać Cammie- moim zdaniem film dla każdej nastolatki na samotne wieczory! Iza Miko wystąpiła, także w Step up: All in, gdzie zagrała małą rolę dziewczyny nazywającej się Alexxa Brava. Kariera tej aktorki ciągle rośnie i miejmy nadzieję, że coraz więcej polskich aktorów, odnosić będzie sukcesy międzynarodowe. 


Czas wspomnieć o rynku innym, niż amerykański... Na przykład o filmach i produkcjach teatralnych w Rosji, gdzie Polka Karolina Gruszka odnosi największe sukcesy- szczególnie w moskiewskim teatrze. Żona reżysera- Ivana Vyrypayeva, ukazuje się tak samo często w produkcjach wschodnich, jak i naszych- Polskich. 

Kochani! Pamiętajcie przede wszystkim, że niezależnie jak wielkie marzenia macie, to spróbujcie je spełniać. Wielu polskim aktorom udało się, więc Wy, także macie ogromną szansę! 


You Might Also Like

3 % Miłości

  1. Jedynie z tych wszystkich aktorów kojarzyłam tą ostatnią panią. Świetny post: czasami pisz takie - na rozluźnienie :D

    ReplyDelete
  2. Czyli wniosek prosty, warto próbować gdzie indziej nie tylko w swoim kraju w którym i tak jest za dobrze, fajnie piszesz posty.

    ReplyDelete
  3. Kojarzę tylko Izę Miko, ale to pewnie przez to, że z reguły nie znam nazwisk aktorów :D Fajnie napisany post :)

    ReplyDelete